Sistemos.
Energijos vartojimo efektyvumo didinimas – vienas pagrindinių Europos bendrijos strateginių tikslų. Pastato energinis naudingumas žymi energijos kiekį, reikalingą patenkinti su įprastu pastato naudojimu siejamam energijos poreikiui, įskaitant statybų produkcijai, reikalingai pastatui pagal jo paskirtį eksploatuoti.
Energinio naudingumo reikalavimus visų paskirčių pastatams Lietuvoje reglamentuoja Statybos įstatymas.
Siekiant kuo sklandesnio energinės klasės įgyvendinimo proceso, specialistai rekomenduoja kuo atidžiau įvertinti dar projektavimo stadijoje tam, kad vėliau būtų išvengta papildomų sąnaudų ir nuostolių.
Skydų sistemos namai greitai ir kokybiškai yra surenkami statybų aikštelėje, iš specialiai gamykloje pagamintų skydų. Surinkimui yra naudojami mediniai tašai arba dvitėjinės medinės sijos.
Skydai su karkaso konstrukcijomis yra suklijuojami specialiais klijais ir sutvirtinami medvaržčiais. Namo konstrukcija tampa vientisa, atspari drėgmei ir nesideformuoja nepriklausomai nuo atmosferos poveikio (lietus, šaltis, sniegas, kaitra).
Aukštesni reikalavimai išorės atitvarų šiluminėms savybėms.
Keičiasi reikalavimai pastatų išorės atitvaroms, tai reiškia, kad šilumos perdavimo koeficientas U turės būti 0,11 W/m2*K.
Reikalavimai atitvarų bei inžinerinių sistemų norminėms savybėms, minimaliems optimaliems sąnaudų atžvilgiu skaičiavimo duomenims.
Kuo aukštesnė namo energinė klasė, tuo mažesnės šildymo sąnaudos arba jos beveik lygios nuliui. A ir A+ klasės namai skiriasi tik parametrais. A+ klasės namui jie yra didesni. O štai A++ klasės namas jau turi naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius.
A++ klasė laikoma aukščiausia, ji nurodo energijos beveik nevartojantį pastatą (Nearly Zero Energy Building, nZEB)
A energinei klasei gyvenamųjų pastatų atitvarų šilumos perdavimo koeficiento U (W/(m2K) vertės turi būti ne mažesnės nei: stogams – 0,10; grindims – 0,14; sienoms – 0,13
Nacionalinėse normose pastatų šiluminei varžai keliami vis didesni reikalavimai, todėl norint įgyvendinti šiuos reikalavimus reikia didinti termoizoliacinio sluoksnio storį.
Norint, kad naujo pastato siena atitiktų A++ klasę, jos varža privalės būti ne
mažesnė kaip 0.11 W/m2K.
Pastatų savininkai, gavę statybos leidimą nuo 2021 metų turės pasiekti reikalaujamą A++ klasę. Pastato sertifikavimas yra kompleksinis procesas, kurio metu svarbiausias bendradarbiavimas yra tarp energinio naudingumo konsultantų ir architektų, konstruktorių. Žinoma, labai svarbi ir statybos darbų kokybė, ypač pastato sandarumas, tam reikalingi kvalifikuoti statybininkai.
Skydai yra iš anksto sumontuotos, izoliuotos, laikančiosios plokštės, kurios sudaro išorinį pastato gaubtą.
Kuo energiškai efektyvesnis pastatas statomas, tuo mažesnis energijos poreikis reikalingas. Didelę reikšmę užtikrinant aukštas pastato šilumines savybes turi tinkamų medžiagų ir patikrintų sprendimų pasirinkimas. O geriausias termoizoliacinis sprendimas yra toks, kuris per visą pastato eksploatacijos laiką išlaiko savo savybes neprarasdamas efektyvumo.
Visos parenkamos jungtys ir komponentai, kurie skydus suriša su visais kitais konstrukciniais elementais, tiek laikančiosios tiek atitvarinės atlaiko visų rūšių apkrovas, bei atsirandančius pastate jėgos pobūdžio poveikius.
Parenkami tinkami skydai, kad konstrukcijoje būtų užtikrinta tinkama vertikali ir horizontali apkrova.
Šių elementų specifikacijas ir dizainą turi nustatyti statybos inžinierius, atsakingas už pastato stabilumą.
PANO IZO.
Skydas sukomponuotas iš tokių medžiagų – OSB/Neoporas/OSB
Polistireninio putplasčio plokštė Neoporas. Naujos kartos polistireno plokštės yra efektyviausias termoizoliacinė medžiaga statyboje . Uždarų porų polistireno poros yra visai uždaros, taip sukuriamas didesnis atsparumas orui ir vandens garams.
„NEOPORAS“ – pilkos spalvos polistireninis putplastis, kurio termoizoliacinės savybės yra pagerintos polistireninio putplasčio žaliavą papildant grafitu. Mažos grafito dalelės atspindi arba absorbuoja infraraudonuosius spindulius, taip žymiai sumažindamos šilumos nuostolius. „NEOPORO“ termoizoliacinės savybės yra iki 20 % geresnės negu analogiško tankio paprastas polistireninis putplastis.
Gniuždymo įtemptis esant 10% deformacijai (kPa) ≥70
Lenkimo stipris (kPa) ≥115
Statybinės plokštės OSB (angl. Oriented Strand Board) – tai trijų sluoksnių skirtingai orientuotų pušinių skiedrų plokštės. Jos gaminamos iš natūralios medienos bei atsparaus vandeniui ir karščiui dervinio rišiklio.
Terminas OSB 3 kilęs iš techninės klasės, žymimos EN 300 – „laikančiosios lentos, naudojamos drėgnomis sąlygomis“. Drėgmė šiuo atveju reiškia aplinką, kurioje plokštės yra apsaugotos nuo išorinio poveikio, tačiau drėgmės kiekis gali padidėti dėl aplinkos veiksnių.
PANO PLY.
Skydas sukomponuotas iš tokių medžiagų – Klijuota fanera/Neoporas/OSB
Ekologiškas kompozicinis gaminys natūralios medienos pagrindu. LVL (Laminated Veneer Lumber) medienos plokštė yra pagaminta iš 3 mm storio rotaciniu būdu luptos eglės faneros. LVL plokštė yra labai tvirta ir stabili , kadangi penktadalis faneros – suklijuota skersai. Tai tvirta medžiaga, atspari deformacijoms ir skylimams, savo savybėmis lenkianti paprastą medieną. Plokštės lengvai apdorojamos, t.y puikiai tinka frezavimui, gręžimui, obliavimui. Plokštei klijuoti naudojami lauko sąlygoms atsparūs klijai Phenol – formaldehido, kurie atitinka Class 3, pagal standartą EN314.
Laikančiųjų sienų tvirtesniam atsparumui. Daugiaaukščių konstrukcijų statyba, mažinant sėdimo riziką. Gaubtų stogų ir konstrukcijų formavimui.
PANO PLY FSF.
Skydas sukomponuotas iš tokių medžiagų – Fenoliu dengta fanera/neoporas/fenoliu dengta fanera
Ekologiškas kompozicinis gaminys natūralios medienos pagrindu. Šios faneros sluoksniai suklijuoti vandeniui atspariais klijais, pagamintais formaldehidinių dervų pagrindu. Fanera skirta naudoti drėgnose patalpose ir atvirame ore. Nekenksminga nei žmogaus sveikatai, nei gamtai. Higieniška, neišskiria kvapo. Šios faneros sluoksniai ne tik suklijuoti vandeniui atspariais klijais, bet ir išorinės laminuotos faneros pusės padengtos specialiu popieriumi, įmirkytu fenolio derva, dėl kurios fanera tampa daug atsparesnė.
PANO FC.
Skydas sukomponuotas iš tokių medžiagų – cementinio pluošto/neoporas/osb
PANO FC plokštė yra cemento ir sutvirtinančių pluoštų derinys, suformuotas į skydus. Tai atsparus ugniai, vandeniui ir vabzdžiams, bei nėra linkęs deformuotis ar trūkinėti dėl celiuliozės pluoštų, kurie padidina jo struktūros stabilumą.
Naudojant PANO FC skydą, gipso kartono plokštės gali būti eliminuotos, o tai dar labiau sumažina statybos laiką ir išlaidas. Išorinis PANO FC paviršius gali būti nudažytas arba padengtas sintetinio tinko danga (armuojamas) ir atliekama apdaila naudojant populiarią apdailos medžiagą. PANO FC naudojamos konstruojant laikančias sienas iki keturių aukštų, turi aukštesnį atsparumą ugniai nei PANO IZO. Cemento pluošto plokštės nepalaikys juodų pelėsių augimo ir turės didelį atsparumą drėgmės absorbcijai. Fibro cementas yra tvirtesnis, atsparus vandeniui ir ugniai, ir atsparus termitams, kuris tinka atogrąžų vietovėms, kur karšta, labai drėgna.
PANO MGO.
Skydas sukomponuotas iš tokių medžiagų – magnezio/neoporas/magnezio
Magnio oksidas yra revoliucinis produktas gaminamas mineralų pagrindu, netoksiškas, atsparus vandeniui, atsparus ugniai ir nepaprastai stiprus. Tobula statybinė medžiaga.
Pagrindinis elementas yra magnio oksidas (paprastai žymimas “MgO”), kuris yra identiškas natūraliai susidarančiam gamtoje. Magnis vienas iš pagrindinių elementų randamų žemės plutoje. Jis maišomas su papildomomis medžiagomis, kad sustiprinti plokštės savybes.
MgO nėra toksiškas, nes juose nėra neorganinių tirpiklių, sunkiųjų metalų, asbesto, aliejų ir juos galima priskirti „EKO statybinėms medžiagoms“.
MgO nepalaikys pelėsių augimo ir pasižymi dideliu atsparumu drėgmės absorbcijai, todėl yra idealus pasirinkimas drėgnai drėgnai aplinkai tiek viduje, tiek išorėje. MgO yra tvirtas, patvarus ir atsparus smūgiams. Naudojant PANO MGO skydą, galima atsisakyti tinkavimo, o tai dar labiau sumažina statybos laiką ir kainą. Išorinis „PANO MGO paviršius gali būti nudažytas arba padengtas vieno sluoksnio apdaila, klijuojant plyteles ir daugybe kitų tinkamų išorinių apdailų.
PANO MGO skydai yra visiškai saugūs ir gali būti naudojama įvairioms dangoms: vidaus ir išorės sienoms, grindims, stogams.
PANO WFP.
Skydas sukomponuotas iš tokių medžiagų – Impregnuotos medžio plaušo/neoporas/osb
Minkštos medžio plaušo plokštės WFP natūrali statybinė termoizoliacinė medžiaga. PANO WFP galima konstruojant šiltas, „kvėpuojančias“, tačiau garsui nepralaidžias sienų, lubų ar grindų konstrukcijas. WFP plokštės puikiai sugeria patalpų drėgmę ir vėliau ją gali palaipsniui išgarinti, kintant pastato vidaus mikroklimatui. PANO WFP tai vėją, šilumą, garsą ir drėgmę izoliuojančios impregnuotos plokštės namo sienoms ir stogui.
PANO BEAM.
Dvitėjinė sija arba dviatraminė plonasienė sija. Sijų šerdis gaminama iš OSB-3 plokštės, o flanšas – iš klijuotų medinių tašų.
Susisiekite su mumis dabar!
Visada esame mielai pasiruošę bendradarbiauti. Užpildykite toliau pateiktą formą ir greitu metu su Jumis susisieksime