SIPS

STRUKTŪRINIŲ IZOLIACINIŲ PLOKŠČIŲ SISTEMA

SIP panelės, SIP skydai, SIP plokštės, Sandwich – visi terminai kalba apie tą patį principą. Nuo 1965 metų gyventojų tarpe SIPS visoje planetoje užsirekomendavo kaip labia tvirta ir gerą šiluminę varžą turinti sienų, grindų ir stogo statybos sistema. Pirmieji tokio tipo statiniai buvo statomi jau nuo 1930 Šiaurės Amerikoje.

SIPS skydų gamyboje naudojamos OSB3 plokštės ir neoporo arba polistirolo užpildas. Išskirtinumas lyginant su kitais statybos būdais yra tas, kad SIPS konstrukcija praktiškai neįgeria drėgmės, nesusidaro pelėsis, nėra biologiškai irių medžiagų ko pasekoje nesusidaro puvimo procesai.

Naudojamas neoporas ar polistirolas pagal technologija tiesiog fiziškai negali įgerti daugiau nei 5% drėgmės, nors ir veikaimas pastovaus vandens srauto. Taigi esant aplinkybėms, surinktas namas gali būti nešildomas ir negyvenamas iki kol bus pilnai baigtas.

SIPS namai yra net kelis kartus tvirtesni ir sandaresni už įprastą karkasinį namą.

UAB „Ecohouse“ savo statomuose namuose gali pasiūlyti dviejų tipų sertifikuotą medieną.

C24 markės kalibruotą arba klijuoto tašo medieną. Naudojant klijuoto tašo medieną visiškai eliminuojama namo „vaikščiojimo“ tikimybė, surinkto namo konstrukcija tampa gerokai stripresnė.

SIPS SKYDŲ TIPAI

SIPS skydai yra skirti išorinėms sienoms, perdangoms, stogui ir vidaus pertvaroms.

Gamykla gali pasiūlyti dviejų tipų SIP skydus:

1.SIP skydas su išorine OSB plokšte, tinkamas ventiliuojamo fasado pastatams.
2.SIP skydas su išorine betonine plokšte, kuris suteikia galimybę tinkuoti arba klijuoti klinkerį be papildomo apšiltinamojo sluoksnio.

Gyvenamųjų namų stogo ir išorinių sienų skydų užpildams yra naudojamas neoporas.

Statant energiškai efektyvius A+ ir A++ klasės namus, pagrindinis namo konstruktyvas gali būti apšildomas arba pasirinkus SIP skydą su betonine plokšte skydas yra gamykliškai apšiltintas ir belieka tik surinkti konstrukciją.

Negyvenamųjų pastatų statybai išorinių sienų ir stogo montavimui gali būti naudojami SIPS skydai su polistirolo užpildu. Vidaus pertvaroms yra naudojami SIPS skydai polistirolo užpildu su padidinta smūgio bei garso izoliacija.

SIPS
pranašumai

SIPS PRANAŠUMAI LYGINANT SU KARKASINE NAMŲ STATYBOS TECHNOLOGIJA

SIPS skydiniai namai greitai ir kokybiškai yra surenkami statybų aikštelėje, iš specialiai gamykloje pagamintų skydų. Surinkimui yra naudojami mediniai tašai arba dvitėjinės medinės sijos. Taupant pinigus ir statant vieno aukšto namą skydus galima susirinkti ir pačiam, nes surinkimo technologija nėra itin sudėtinga.

Skydai su karkaso konstrukcijomis yra suklijuojami specialiais klijais ir sutvirtinami medvaržčiais. Namo konstrukcija tampa vientisa, atspari drėgmei ir nesideformuoja nepriklausomai nuo atmosferos poveikio (lietus, šaltis, sniegas, kaitra).

SIP skydinių namų esminis skirtumas nuo karkasinių tai, kad naudojamas apšiltinimui POLISTIROLAS arba NEOPORAS ir gamykloje suklijuoti skydai tampa laikančiosiomis konstrukcijomis. Tokios konstrukcijos neįgeria drėgmės, pastatai yra ilgaamžiai, tokiems namams 50 metų tik pradžia gyvenimo, o papildomai apšiltinus neoporu iš išorės, skydai lieka paslėpti nuo tiesioginio atmosferos poveikio kas namo tarnavimo laiką prailgina kelis kartus.

SIP skydai surenkami gamykloje, o ne lauko sąlygomis, kas garantuoja skydo šiluminio sluoksnio (polistirolo ar neoporo) izoliaciją. Apsauga nuo drėgmės garantuoja ilgaamžiškumą. Plokštes klijuojant presais išgaunamas preciziškas tikslumas, todėl visi kampai ir sienos yra itin lygios.

Reikiamų matmenų su būtinomis angomis SIP skydai pagaminami per 1 – 2 dienas. Į statybų aikštelę gali būti atvežami nedideliu transportu (mikroautobusu), o namo montavimas trunka nuo 2 iki 15 dienų.
SIP skydai – tai ypatingai tvirta lengvų konstrukcijų technologija. Namo statybai nereikalingas joks kranas ar kita sunki statybinė technika, nes skydai sveria apie 60 kg.

Surinktas namas tampa kompozitiniu monolitu, tvirta ir vientisa konstrukcija. SIP skydiniai pastatai kelis kartus tvirtesni ir sandaresni už įprastus karkasinius pastatus, jie neturi karkasiniams namams būdingo „vaikščiojimo“, todėl fasadą galima dekoruoti kaip ir įprastą mūrinį pasirinktu stiliumi (mediena, klinkeris, skalūnas ar kt.).
Vidaus apdailai ant SIP skydų galima naudoti gipso plokštes, sukant tiesiai prie sienų, nedarant jokio vidinio karkaso (taupomas darbo laikas ir pinigai). Jokių siūlių trūkinėjimo nebus nes namas skirtingai nuo karkasinio “nebevaikščios” ir nuo mūrinio nebesės, nes yra gerokai lengvesnis.

Tai bene šilčiausia ir paprasčiausia technologija rinkoje bei pigus būdas pasiekti A , A+ , A++ ir pasyvaus namo reikalavimus.
SIPS skydiniai namai kelis kartus ilgaamžiškesni už įprastus karkasinius namus ir nenusileidžia savo ilgaamžiškumu mūriniams.
Jums nebereikės statyti dviejų namų, vieno iš medžio ar mūro ir tada iš apšiltinamos medžiagos, naudojant SIP skydus gaunate galutinę sieną ir galite iškarto dekoruoti fasadą ar įrenginėti vidaus apdailą (tauposi daug laiko ir pinigų).

Norite sužinoti daugiau? Peržiūrėkite mūsų siūlomus projektus

Pasikalbėkime

Į užklausas el. paštu įprastai atsakome per 48 valandas

Susisiekite