SIP Technologija

SIP panelės, SIP skydai, SIP plokštės, Sandwich – visi terminai kalba apie tą patį principą. Nuo 1965 metų SIPS visoje planetoje užsirekomendavo kaip labai tvirtą ir gerą šiluminę varžą turinti sienų, grindų ir stogo statybos sistema. Pirmieji tokio tipo statiniai buvo statomi jau nuo 1930 Šiaurės Amerikoje.

SIPS skydų gamyboje naudojamos struktūrinės plokštės ir neoporo arba polistirolo užpildas. Išskirtinumas lyginant su kitais statybos būdais yra tas, kad SIPS konstrukcija praktiškai neįgeria drėgmės, nesusidaro pelėsis, nėra biologiškai irių medžiagų ko pasekoje nesusidaro puvimo procesai.

Naudojamas neoporas ar polistirolas pagal technologija tiesiog fiziškai negali įgerti daugiau nei 5% drėgmės, nors ir veikaimas pastovaus vandens srauto. Taigi esant aplinkybėms, surinktas namas gali būti nešildomas ir negyvenamas iki kol bus pilnai baigtas.

SIPS skydiniai namai greitai ir kokybiškai yra surenkami statybų aikštelėje, iš specialiai gamykloje pagamintų skydų. Surinkimui yra naudojami mediniai tašai arba dvitėjinės medinės sijos.
Skydai su karkaso konstrukcijomis yra suklijuojami specialiais klijais ir sutvirtinami medvaržčiais. Namo konstrukcija tampa vientisa, atspari drėgmei ir nesideformuoja nepriklausomai nuo atmosferos poveikio (lietus, šaltis, sniegas, kaitra).

Sistemos

Statybų sistemos konstrukcijos

Skaityti daugiau

Montavimo gidas

Pažintinis eigos procesas statybvietėje

Skaityti daugiau

Lauko sienų apdailos gidas

Dominuojantys sprendimai skydų sistemos statiniuose

Skaityti daugiau

Vidaus sienų apdailos gidas

Dominuojantys sprendimai skydų sistemos statiniuose

Skaityti daugiau

Atsparumas ugniai.

Kaip ir kiti mediniai karkasiniai pastatai, SIP konstrukcijoms keliami atsparumo ugniai reikalavimai. Visi statinio konstrukcijos elementai turi atitikti atsparumo ugniai keliamus reikalavimus, nustatytus nacionaliniuose statybos reglamentuose.

Nekyla jokių sunkumų, jei skydais grindžiamos konstrukcijos atitinka reikiamus lygius, atsižvelgiant į teisingą projektą, gamybos standartus ir apdirbimą.
Gyvenamosios paskirties statinių interjere paprastai reikalavimas naudoti šiluminį barjerą, kad uždelsti ugnies plitimą 15 minučių. Tai pasiekiamą montuojant 12 mm storio gipso kartono plokštes arba lygiavertės šiluminės varžos medžiagas.
Medžiagos stabdančios ugnies poveikį – tai cheminės priemonės, vadinamos antipirenais. Antipirenas – tai speciali medžiaga ir jos naudojimo būdas, siekiant slopinti, smarkiai sumažinti ar uždelsti degimą.
Antipirenai gaminami įvairių druskų tirpalų pagrindu.
Plokštės yra padengtos antipireniniu skysčiu, kuris apsaugo medį nuo ugnies. Šis tirpalas plokščių atsparumą ugniai padidina 7 kartus, lyginant su neapdirbta mediena.

SIP skydams atliktas degumo ir gniuždymo testas PDF formatu galima atsisiųsti

Atsparumas gniuždymui.

Daugelyje šalių buvo atlikti kompleksiniai ir pavieniai bandymai su konstrukciniais skydais. Tai apima plokščių bandymą tolygiai paskirstyti apkrovą, kad būtų galima išmatuoti stiprumą ir deformaciją tarp dviejų atramų, ašines apkrovas centralizuotai ir ekscentriškai, smūgio bei lenkimo apkrovas ant plokščių jungčių.
Sujungimo mazgai esantys tarp atskirų plokščių yra tvirtinami medienos tašais, kad skydus galima būtų naudoti virš angų ir jas sutvirtinant skydais iš abiejų pusių. Lengva integruoti papildomą medienos tašą, kad būtų palaikoma lokalizuota krovos koncentracija. Paprastai tai daroma skydų jungimo mazguose.

Bandymai atlikti vertinant  100 mm storio, 2,4 m aukščio ir 2,4 m pločio plokščių ašinė apkrova paveikė esant 440 kN / m apkrovai. Naudojant saugos koeficientą 2,0, matyti, kad skydas išlaikys vertikalią 90 kN / m apkrovą. Šios apkrovos gerokai viršija vidutinę pamatų apkrovą iš tipiško tradicinės statybos dviejų aukštų namo.

Atsparumas drėgmei.

Sandarus pastato apvalkalas yra sėkmingos pelėsių kontrolės strategijos pagrindas. Itin žemas oro įsiskverbimo lygis skydų sistema surenkamuose pastatuose leidžia oro tiekimo įranga tiekti kontroliuojamą įeinantį orą. Tinkamai patekus sausam orui , bus sukurta aplinka, kurioje pelėsiai fiziškai negalės augti.

Be sandarios struktūros sukūrimo, skydai yra tvirti ir be jokių sienos ertmių, kuriose drėgmė gali kondensuotis ir sukelti nematomą pelėsių augimą.

Atsparumas graužikams ir vabzdžiams.

Nors vabzdžiai nesimaitina iš putplasčio plokščių šerdžių, buvo atvejų, kai šie vabzdžiai ardė plokščių šerdis ir naudojo jas kaip lizdą. Norėdami to išvengti, daugelis gamintojų siūlo skydus su boro rūgštimi apdorotomis putomis ir (arba) OSB. Termitus taip pat galima atbaidyti naudojant specialiai sukonstruotus plieninius tinklelius. Abu šie  būdai yra labai veiksmingi, tačiau jie nepakeičia kruopščios termitų, vabzdžių ar graužikų prevencijos ir priežiūros, kaip ir bet kurios kitos medienos konstrukcijos.

Akustinės savybės.

Skydų sienos izoliacija garso sklaidai priklauso nuo vidinės apdailos, tokios kaip gipso kartono plokštės storio, išorinės apdailos ir naudojamos izoliacinės putplasčio šerdies storio. Skydai ypač efektyviai blokuoja aukšto dažnio triukšmą ir dauguma namų savininkų pastebi tylų skydinių namų komfortą. Tačiau žemo dažnio garsus skydų pastato apvalkalas ne taip efektyviai sustabdo.

Ventiliacija.

Šiuolaikiniai pastatai projektuojami taip, kad būtų užtikrintas maksimalus šilumos išsaugojimas. Tai reiškia, kad tokie namai yra ne tik šilti, bet ir sandarūs, oro apykaita čia yra gerokai mažesnė, todėl keičiasi patalpų mikroklimatas. Mechaniškai cirkuliuojamas oras – tai garantija, kad namuose vyraus sveikas mikroklimatas, nesusidarys pelėsis, o patalpos bus efektyviai vėdinamos jų neatvėsinant.
Skydų pastato apvalkale esanti erdvė laikoma vėdinama erdve ir ją vėdins pastato klimato kontrolės sistema. Po skydų stogu nereikia įrengti ventiliuojamos palėpės, nes tai pakenktų pastato erdvei.
Kai kurie statybos mokslo ekspertai rekomenduoja įrengti ventiliuojamą stogą, užtikrinant oro tarpą tarp SIP stogo plokščių ir stogo dangos medžiagos (vadinamos „šaltu stogu“). Ši praktika nėra reikalinga SIP pastatams, bet papildoma priemonė pastato ilgaamžiškumui ir atsparumui pagerinti.

Susisiekite su mumis dabar!

Visada esame mielai pasiruošę bendradarbiauti. Užpildykite toliau pateiktą formą ir greitu metu su Jumis susisieksime

Spauskite įkelti arba tempkite failą čia.
Choose File
Dėkojame, jūsų užklausa, sėkmingai priimta.
Bandant išsiųsti pranešimą įvyko klaida. Pabandykite dar kartą vėliau.